Doğal Sabun

Her geçen gün Doğal Sabun ihtiyacı artıyor. Zamanla günlük yaşantımızın önemli bir parçası haline gelen Doğal Sabun çeşitleri %100 doğal ve el yapımı olup, içindeki vitaminler sayesinde pek çok yararı vardır. Doğal Sabun çeşitlerinin cilde, saça ve alerjiye iyi geldiği bilimsel olarak ispatlanmıştır.
Doğal bitkilerden yapılan doğal sabun, içerisinde pek çok vitamin ve mineral bulundurur. Kadınların güzellik aşamalarının 1 numaralı tercihi haline gelen Doğal Sabun çeşitleri, uygun fiyatları ile kullanıcılara hitap ediyor. Doğal Sabunun kanıtlanmış hiçbir zararlı etkisi bulunmamaktadır. Artık kozmetik ürünler yerine Doğal Sabun tercih edilmeye başlandı. Doğal Sabun, ucuz fiyatıyla kişilerin ekonomisine katkıda bulunur, hemde cilt ve saç sağlığına olan yararlarıyla da bilinmektedir.

Doğal Sabun Türleri

Cildinize hiçbir zararlı etkisi bulunmayan, içindeki karışımlar sayesinde pek çok faydası bulunan Doğal Sabun, cilt sağlığına zaman ayıran pek çok kişinin 1. Tercihi olarak karşımıza çıkmakta. Oldukça fazla çeşidi bulunan Doğal Sabun yara, egzama ve sivilce gibi deri problemlerine olumlu etki etmektedir.
Cilt tipinize ve probleminize göre seçebileceğiniz pek çok Doğal Sabun türü bulunur. Doğal Sabun türleri arasında bıttım sabunu, defne sabunu, eşek sütü sabunu, sabunu, zeytinyağı sabunu, çörek otu sabunu, kekik sabunu, lavanta sabunu yer almaktadır.

Doğal Sabun Ürünleri

Uygun fiyatlara ve kaliteye sahip sabunlarımızı cilt ve saç sağlığı sorunu yaşayanlar kesinlikle kullanmalıdır. Her insan, sağlığını düşünür ve bunun için pek çok yöntem dener. Doğal Sabun ürünleri alınabilecek en daha sağlıklı ve ekonomik üründür.
Doğal Sabun ürünleri arasında en çok tercih edilenler; bıttım (terebinth) sabunu, defne sabunu, eşek sütü sabunu ve zeytinyağı sabunu olarak karşımıza çıkmakta.

Saç ve vücut sağlığı için pek çok faydası olan doğal sabun ürünlerimiz pek çok deri problemine iyi gelmektedir. Ayrıca Doğal Sabun ürünleri, cildinizin ve saçınızın kimyasallardan arınmasına da yardımcı olur.

Doğal Sabun ürünlerimizin içeriğindeki ürün miktarı, kullanılacak olan bitkiye göre farklılık göstermektedir. Hızlı teslimat süresi ile hızlı bir şekilde ulaşabileceğiniz Doğal Sabun türleri, itinalı paketleri ile kullanıma hazırdır.

Bıttım (Terebinth) Sabunu

Bıttım sabunu, bıttım ağacının menengiç yapraklarından elde edilir ve her derde deva olarak bilinir.
Hiçbir şampuanda bulunmayan vitaminleri içerisinde barındıran bıttım sabunu, 7-8 ay kullanım ile bütünüyle parlak, ipeksi, kuvvetli ve kepeksiz saçlar ortaya çıkartır. Kesin sonuç almak isteyen kişiler bıttım sabununu düzenli şekilde kullanmalıdır. bıttım sabunu, kıvırcık saçların şekil almasına da yardımcı olur. Saç diplerine masaj yapılarak uygulanır. Bıttım sabunun doğal olması sebebiyle hiçbir zararlı etkisi bulunmamaktadır.

Defne Sabunu

Defne sabunu, pek çok faydası bulunan sabunlardan birisidir. Birçok hastalığın şifa kaynağı olarak gösterilen Defne sabunu, defne ağacının meyvesinden elde edilen bir yağdır. Defne sabunu yüzyıllardır kullanılır.
defne sabununun mikrop öldürücü özelliği de vardır. Cilt kuruluğu yaşayanların tercihleri arasında yer alan defne sabunu en kıymetli sabunlar arasındadır. Peeling etkisi ile gözeneklerin temizlenmesini ve bu sayede cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlamaya yardımcı olur.

Eşek Sütü Sabunu

Eşek sütü sabunu, cilt bakım uzmanları tarafından tavsiye edilen bir sabundur. Bileşenleri bakımından anne sütüne en yakın süttür. Cildinize nem ve hücre yenileme özelliğiyle ışıltı katar. Eşek sütü sabunu cildi yeniler ve kırışıklıkları giderir. Her yaş için kullanıma uygundur.

Aloe Vera Sabunu

Aloe vera sabunu cildiniz için kuvvetli olumlu etkileri olan bir tıbbi bitkidir. Güneş yanığı tedavisinde, yaşlanmayı önlemek için ve cildin yağ oranını dengelemek için rahatlıkla tercih edebileceğiniz aloe vera sabunu kuru ciltler ve yağlı ciltler için nemlendirici etkisi yapmaktadır.

Doğal Sabun Faydaları?

Ciltten saça kadar pek çok konu da fayda sağlamayı başaran, kırışıklıkları ve saç dökülmelerini önleyen doğal sabun türlerinin tercih edilme sebeplerinden birisi de cilde yararlarından kaynaklanmaktadır.
Cildi besleyerek parlak ve ışıltılı bir görünüm elde etmenizi sağlamayı başaran doğal sabun ürünleri hemde cildinizi sıkılaştırır. Soğuk sıkım yöntemiyle hazırlanan el yapımı %100 doğal olan doğal sabun ürünlerimiz nemlendirme özelliğiyle cildinizin ihtiyaçlarını karşılar.

Doğal Sabun ?

Geçmişten bu güne kadar kullanılacak olan minerallerini ve vitaminlerini içinde barındıran  doğal sabun çeşitlerimiz ile cildinize gerekli olan nemi vermek sizin ellerinizde.

Zeytinyağı Sabunu

Zeytinyağı sabunu hiçbir kimyasal madde içermez. Normal sabunlar paraben, parfüm ve pek çok kimyasal madde içerebilir. Doğal sabun türlerinden en çok tercih edilen zeytinyağı sabunu içerisinde pek çok mineral ve K, E, D vitaminlerini bulundurur.
Zeytinyağı sabunu ayrıca ciltte meydana gelen tahrişleri giderir. Ph dengesi en iyi ayarlanan yağ zeytinyağı olduğu için, bütün cilt tiplerinin kullanması uygundur.