DOĞADAN GELEN TADLAR: BİTKİSEL ÇAYLAR

Günlük hayatımızda sıklıkla tükettiğimiz ve genel olarak farklı içeriklerle zenginleştirilmiş fakat içeriği tamamen doğal bitki, çiçek ve otlardan oluşturulan bitkisel çaylar, bizlere aynı zamanda güvenilir ve sağlıklı bir içecek oluyor. Farklı amaçlar ile tüketilen bitkisel çaylar pek çok farklı çeşidi ile de birçok insanın favorisi. Kahvaltılarda güne güzel, enerjik zinde başlamak amacıyla tüketilen aynı zamanda insanların günlük olarak tükettikleri çaylar bazen diyet yapmak, bazen rahatlamak ve sinirleri yatıştırmak ve bazen de bağışıklığı güçlendirmek amacıyla kullanılabiliyor. Genel olarak bitkisel çaylar tamamen saf ve doğal içerikte ürünler olduğu için güvenle tüketiliyor. Günlük olarak bitkisel çayların 1 ya da 2 bardaktan fazla tüketilmemesi uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor.

Doğal Bitki Çayları

Bitkisel çayların birden fazla çeşidi mevcut olmakla birlikte faydaları da bir o kadar çoktur. Doğal şifa kaynağı olarak kaynatılan çaylar tarihte çok eski zamanlarda da tüketilmiş olmakla beraber bazı bitkisel otlar ya da çiçekler doğal ilaç olarak da kullanılmış. Bitkisel çaylar arasında oldukça popüler olan Melisa Çayı, Yeşil Çay ve benzeri bitkisel ürünler genellikle sakinleştirici , metabolizma düzenleyici ve günlük yaşamın stresini ve gerginliğini hafifletmesi amaçlı kullanılabiliyor. Aynı zamanda farklı otlar ile zenginleştirilmiş Gece Çayı’ da içeriğindeki zengin otlar ve bitkiler ile Gece’de rahatlıkla tüketebileceğiniz bir doğal kaynak oluyor.

Günde 1 ya da 2 Bardak Tüketilmeli

Bitkisel çaylar faydalı olmakla birlikte günlük gereğinden fazla tüketilebileceği takdirde bireyde rahatsızlık durumu yaratabilir. Bunun için uzmanlar bitki, ot ve çiçek özü gibi doğal içerikli çayların son derece güvenilir olduğunu fakat günlük belli bir miktarda içilmesi gerektiğini söylemiştir. Çocukların ise genellikle içmemesi tavsiye edilir fakat hafif içerikli otlar ve bitkilerin tüketilmesinin sorun olmayacağı düşünülmektedir. Bununla birlikte bitkisel ürünlere karşı alerjisi bulunan insanlar o tür çayları tüketmemesi gerekmektedir. Melisalı Lavantalı Çay gibi poşet çaylar günlük kullanımınız için oldukça pratik ve hafif içerikli çaylardır. Günlük güvenle tüketebileceğiniz bu çayların içerisindeki poşetler ile sıcak suya 1 adet poşet ile kolaylıkla çayınızı oluşturabilirsiniz.

Pratik ve Lezzetli Bitkisel Çaylar

Yeşil Çay, bitkisel çaylar arasında oldukça popüler olan bir çay türüdür. Yeşil Çay içeriğinde bulunan kateşin ve polifenoller ile kötü kolesterolü düşme etkisine sahiptir. Günlük kullanıma uygun olan ve lezzetli bir tada sahip olan Yeşil Çayı, süzme poşetlerden 1 adet alıp sıcak suya attığınızda rahatlıkla içilebilir hale getirebilirsiniz. Poşet çay formunda olan bu bitkisel ürünler kullanıcılara son derece pratiklik sağlıyor. Çay demlemeye vakti olmayanlar için sabahları yaklaşık 3 dakikada hazırlayabildikleri güvenilir ve doğal bir içecek oluyor. Mindivan bünyesinde üretilen ve tamamen doğal içerikli birbirinden zengin bitkisel çaylar ile sizlerde lezzeti tadabilirsiniz.